Chmura do picia

24,90 zł
Brutto
Autor: Alina Duda

Pięknie ilustrowana przez Pawła Kołodziejskiego książeczka opowiada historię związaną z niedawno przywróconym krakowianom zdrojowisku przy Rondzie Matecznego.

Krakowska Pijalnia Zdrojowa istnieje w Krakowie od 2021 r., a naturalną wodę mineralną czerpano tu od 1898 r. kiedy to Antoni Mateczny odkrył niezwykłą i unikatową na skalę światową wodę.  Ta woda nazywa się teraz Mateczny Zdrój i jest dostępna na miejscu. 

Książeczka do czytania dzieciom oraz PRZEZ dzieci!

matecznyzdroj.pl

W magazynie
Opis

 – Ta woda nazywa się Mateczny Zdrój  – zauważył pan Jacek  – bo odkrył ją dawno temu Antoni Mateczny.

 – Czy chcecie, żebym wam coś opowiedział, czy będziecie mi przerywać? Jeszcze tylko chwila i wszystkiego się dowiecie  – obruszył się pan Jacek.  – Pan Antoni nie mógł się dokopać do wody. Postanowił, że będzie to robił takim specjalnym wielkim wiertłem, bo może woda jest bardzo, bardzo głęboko pod ziemią.

Bartek natychmiast przypomniał sobie, jak jego tato wiercił dziury w ścianie, i się zastanawiał, jak wielkie musiało być to wiertło i jak ogromna wiertarka, żeby dostać się tak głęboko.

 – Długo wiercili, ale w pewnym momencie spod ziemi wytrysnęła woda. To była prawdziwa fontanna, a do tego bardzo brzydko pachnąca  – opowiadał pan Jacek.  – Pan Mateczny był tylko trochę zdziwiony tym zapachem, bo już go znał. Podobnie pachniała woda, w której kiedyś się kąpał w uzdrowisku, czyli miejscu, gdzie leczy się ludzi. Postanowił sprawdzić, czy ta, którą znalazł, też może leczyć. Kiedy ją zbadano, okazało się, że jest bardzo cenna, bo zawiera bogactwo minerałów. I wtedy wybudował tu uzdrowisko. To ten budynek na mapie  – powiedział, pokazując palcem na mapie duży czerwony prostokąt.

Szczegóły produktu
ISBN 978-83-67115-06-3

Opis

AutorAlina DudaIlustracje: Paweł Kołodziejski
WydawnictwoWydawnictwo JAK
Rok wydania2022
Oprawaoprawa miękka, zeszytowa
Ilość stron48
Format200 x 200
Numer ISBN978-83-67115-06-3
Tab Title
Tab Content
Opinie(0)

Opinia

Brak recenzji użytkowników.

Przeglądasz “Chmura do picia”


.png .jpg .gif

This website use cookies to ensure you get the best experience on our website.Privacy Policy

Zaloguj się

Megamenu

Your cart

There are no more items in your cart