Brak produktów
Dostawcy
Brak dostawców
Producenci
Brak producentów
Autorzy: Anna Kozłowska-Róg, Łukasz...
Książka jest skierowana do przyszłych inżynierów, szczególnie tych którzy nie czują się zbyt pewnie w rozwiązywaniu zadań z fizyki. Mogą ją "przerabiać" zarówno uczniowie szkół średnich, przygotowujący się do studiów, jak i studenci rozpoczynający kurs fizyki na studiach techniczno-przyrodniczych. Zawiera zestaw kilkuset zadań, poczynając od tych najprostszych, aż do bardziej złożonych zadań z olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"
https://wydawnictwojak.pl/podstawy-fizyki-5
Oddawana do rąk Czytelników książka-podręcznik zawiera rozwiązania wszystkich zadań z chemii, jakie pojawiły się w pierwszych siedmiu edycjach Olimpiady w latach 2007–2014.
Kolejny tom z serii Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” zawiera rozwiązania zadań z matematyki od pierwszej edycji 2007/2008 do roku szkolnego 2019/2020. Są to szkice rozwiązań z podaniem sposobu rozumowania, często z pominięciem
niektórych szczegółów rachunkowych. Wiele zadań, zwłaszcza z geometrii, można rozwiązać na kilka rozmaitych sposobów. Mając na uwadze objętość tomu, prezentujemy tylko jeden sposób, zwykle najkrótszy.
Oddajemy w ręce czytelników podręcznik zawierający rozwiązania wszystkich zadań z fizyki, jakie pojawiły się w dotychczasowych edycjach Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. . Praca z tym podręcznikiem stanowi doskonałe przygotowanie do kolejnych olimpiad oraz do rozpoczęcia studiów technicznych. Zawiera on obszerny materiał z mechaniki, termodynamiki, elektromagnetyzmu, optyki wraz z elementami fizyki współczesnej, pozwalający na samodzielne powtórzenie całego zakresu materiału szkoły średniej.
Autyzm w centrum uwagi jest kursem szkoleniowym dla pracowników, którzy opiekują się osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przekłada on teorię na praktykę, umożliwiając rozwój umiejętności i kompetencji opiekunów oraz koncentruje się na tych dziedzinach, w których opieka nad osobami z autyzmem różni się od opieki nad innymi grupami ludzi.
PIERWSZA W POLSCE KSIĄŻKA NAPISANA PRZEZ UCZESTNIKÓW TERAPII GRUPOWEJ DLA DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW
Polsko-niemieckie poszukiwanie śladów od Górnego Śląska po Bałtyk.
W 1918 roku odzyskującą swoje miejsce na mapie niepodległą Polskę oddzieliła od Niemiec granica, przebiegająca przez ziemie dotychczasowego zaboru pruskiego. W tej postaci granica przetrwała do wybuchu II wojny światowej.
Niemieccy i polscy autorzy podróżowali w 2018 roku wzdłuż granicy i dokonując przy tym zadziwiających odkryć.
Emocjonalna i osobista relacja z nietuzinkowej samochodowej podróży przedsięwziętej w 2009 roku przez Autorkę z towarzyszami po Mongolii. Klimat fascynującej Mongolii odczytuje się jednym tchem, niedostatki wyobraźni wspierając ponad setką pięknych kolorowych zdjęć. Wciągające spojrzenie na Mongolię, które sprawia, że europejski czytelnik sam chce doświadczyć życia mongolskich nomadów.
Autor: Karolina FilipiakAutorka niewiele przed pandemią Covid-19 przeprowadziła się do naszych zachodnich sąsiadów. Pokazuje meandry życia świeżego emigranta, ale przede wszystkim mówi o Niemczech i o Niemcach; zabiera nas w cudowne miejsca, opowiada fascynujące historie o miastach i miasteczkach oraz niezliczonych zabytkach. Niemcy są bowiem turystycznym eldorado – jest z czego wybierać i o czym opowiadać. Teksty ukazywały się na blogu: https://opowiescirelokowanej.pl/ |
Komplet trzech części OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS
Dzieje podstawowych jednostek Armii Krajowej wciąż należą do najsłabiej zbadanych.
Autor z jak największą uczciwością i starannością, w oparciu o dostępne źródła, podjął próbę najwierniejszego opisania zdarzeń i osób biorących w udział w wydarzeniach z lat 1943–1947 w gminie Świlcza na Rzeszowszczyźnie.
Opracowanie przedstawia źródła, będące świadectwami prowadzonej w warunkach okupacyjnych i tuż powojennych walki o niepodległość Polski.
708 stron książki zawiera m.in. 47 protokołów przesłuchań i zeznań przywódców antykomunistycznej konspiracji związanej z rozbitym przez UB w 1947 roku IV ZG Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Siedmiu jego działaczy – w tym Adama Lazarowicza – rozstrzelano 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie.