Moje wyprawy
  • Obecnie brak na stanie
Moje wyprawy

Moje wyprawy

89,00 zł
Brutto
Autor: Dobiesław Wierusz-Walknowski, Alicja Budak, Alan Raoof

Bohaterem książki jest Dobiesław Wierusz-Walknowski, który w latach 1963–1970 brał udział w wyprawach podejmowanych polskimi samochodami ciężarowymi STAR m.in. przez Mongolię, Afganistan, bezludne obszary Afryki oraz kraje Środkowej i Południowej Azji. Książka zawiera m.in. zbiór jego reportaży z wypraw w najdalsze zakątki globu. Jako pierwszy w historii polskiego automobilizmu przemierzył największe pustynie: Gobi i Saharę.

Obecnie brak na stanie
Opis

Bohaterem książki jest Dobiesław Walknowski, od 1997 roku Wierusz-Walknowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, grafik, podróżnik i etnograf, który w latach 1963–1970 przemierzył samochodami ciężarowymi STAR m.in. bezdroża Mongolii podczas ekspedycji paleontologicznych organizowanych przez Polską Akademię Nauk w Warszawie (1963, 1964, 1965), Afganistan podczas ekspedycji Klubu Wysokogórskiego w góry Hindukusz (1966), bezludne obszary Afryki jako kierownik polsko-węgierskiej wyprawy badawczej (1967) i kraje Bliskiego Wschodu oraz Środkowej i Południowej Azji jako kierownik zorganizowanej przez „Pol-Mot” podróży akwizycyjno-doświadczalnej TRANS-ASIA Expedition (1970). W latach 1981–1987 podróżował po Australii, Oceanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1991 roku zorganizował i konwojował misję humanitarną od miasta Krakowa dla dzieci kurdyjskich w Iraku. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Dobiesław jako pierwszy w historii polskiego automobilizmu samochodem marki STAR przemierzył największe pustynie świata, w tym Gobi oraz Saharę. Obecnie trudno wyobrazić sobie podróż w egzotycznych krajach samochodem bez nawigacji, klimatyzacji czy środków gwarantujących bezpieczeństwo, a tych pozbawiony był STAR.

Poniższa wypowiedź Dobiesława na temat jego stosunku do samochodów, które rozumiał i kochał, potwierdza ogromną determinację i ciekawość, które motywowały Go do organizacji oraz prowadzenia wielomiesięcznych wypraw w niezwykle trudnych warunkach na różnych kontynentach:

„Aby przedstawić swój własny stosunek do samochodu, muszę poprzedzić tę relację krótkim wyjaśnieniem. Jestem wewnętrznie przekonany, że samochód to istota żywa, zmienna, potrafi się »ułożyć do ręki« i pozwala kierowcy kształtować swój charakter, nabiera bowiem cech wynikających z indywidualnego stylu jazdy użytkownika. Tym samym owo miłe, bardzo popularne, ogólnie dostępne, niespecjalistyczne narzędzie zyskuje coś wspólnego z człowiekiem”.

Szczegóły produktu
ISBN 978-83-67115-03-2

Opis

AutorDobiesław Wierusz-Walknowski, Alicja Budak, Alan Raoof
WydawnictwoWydawnictwo JAK
Rok wydaniaI wydanie maj 2022
Oprawamiękka
Ilość stron480
Format225 x 250
Numer ISBN978-83-67115-03-2
Fragment (skrót, url)https://issuu.com/wydawnictwojak/docs/Moje_wyprawy_fragment
Tab Title
Tab Content
Opinie(0)

Opinia

Brak recenzji użytkowników.

Przeglądasz “Moje wyprawy”


.png .jpg .gif

This website use cookies to ensure you get the best experience on our website.Privacy Policy

Zaloguj się

Megamenu

Your cart

There are no more items in your cart