Lorelei czeka. Opowieści o Niemczech

30,00 zł 39,00 zł
Brutto
Autor: Karolina Filipiak

Autorka niewiele przed pandemią Covid-19 przeprowadziła się do naszych zachodnich sąsiadów. Pokazuje meandry życia świeżego emigranta, ale przede wszystkim mówi o Niemczech i o Niemcach; zabiera nas w cudowne miejsca, opowiada fascynujące historie o miastach i miasteczkach oraz niezliczonych zabytkach. Niemcy są bowiem turystycznym eldorado – jest z czego wybierać i o czym opowiadać.

Teksty ukazywały się na blogu autorki pod adresem:

https://opowiescirelokowanej.pl/

W magazynie
Opis

Czy można lepiej poznać kraj i jego mieszkańców, niż zamieszkując w nim? Karolina Filipiak do Niemiec zawsze miała blisko, z Poznania jest to zaledwie 170 km. Ale dopiero przeprowadzka (niewiele przed pandemią Covid-19) do Hesji, położonej w samym sercu Niemiec, pozwoliła jej naprawdę poznać kraj naszych zachodnich sąsiadów. Autorka pokazuje meandry życia świeżego emigranta, ale przede wszystkim mówi o kraju i jego mieszkańcach. Zabiera nas w cudowne miejsca, z daleka od tłumów turystów, opowiada fascynujące historie o miastach i miasteczkach oraz niezliczonych zabytkach. Niemcy są bowiem turystycznym eldorado. Tutaj stolicami państw były Oldenburg, Sterlitz, Darmstadt, Bayreuth czy Gotha. Kilkadziesiąt królestw, księstw, biskupstw, elektoratów, a w nich zamki, pałace i historyczne centra.  A do tego jedna trzecia powierzchni kraju znajduje się pod ochroną, mamy 70 000 km długodystansowych szlaków rowerowych, dwa morza, piękne wyspy, dla miłośników wędrówek: Rudawy, Harz i Alpy oraz 350 kurortów. Jest z czego wybierać i o czym opowiadać. Takiej reportersko-przewodnikowej książki o współczesnych Niemczech brakowało!

Od autorki:

Książkę zakończyłam w grudniu 2020 roku rozdziałem „Stille Nacht”. Europa przeżywała właśnie drugą wielką falę  koronazarażeń. Deeplocki pozamykały nas w granicach i w mieszkaniach. Ale mam nadzieję, że wiosną, gdy dzięki szczepionkom wszyscy wspólnie okiełznamy wirusa, ruch między Polską i Niemcami ponownie ożyje. I wówczas moje felietony będą miłym uzupełnieniem Państwa wakacyjnych lub biznesowych podróży.

Szczegóły produktu
ISBN 978-83-67115-07-0

Opis

AutorKarolina Filipiak
WydawnictwoWydawnictwo JAK
Rok wydania2022
FormatePUB
Numer ISBNISBN 978-83-67115-07-0
Fragment (skrót, url)https://issuu.com/wydawnictwojak/docs/lorelei_czeka_fragment
Tab Title
Tab Content
Opinie(0)

Opinia

Brak recenzji użytkowników.

Przeglądasz “Lorelei czeka. Opowieści o Niemczech”


.png .jpg .gif

This website use cookies to ensure you get the best experience on our website.Privacy Policy

Zaloguj się

Megamenu

Your cart

There are no more items in your cart